Blog
Filmiki, teksty, porady, itp.
Jak znaleźć dobrego trenera?

Jeśli szukasz kogoś, kto naprawi Twoje ciało tak, jak chcesz, to musisz mieć świadomość tego, że nie szukasz osoby, która wymieni dętkę w Twoim rowerze, albo rurkę w łazience. Tutaj chodzi o kogoś, kto będzie pracował z i nad Twoim ciałem, Twoimi przypadłościami, kłopotami czy starał się sprawić, że Twoje marzenia staną się faktem!
Dobry trener personalny dla Ciebie to taki, który będzie w stanie zdiagnozować Twoje niedomagania, umiejętnie Ci przedstawić swoje spostrzeżenia, poparte wykonaniem testów diagnostycznych; zaproponuje Ci konkretną (oczywiście w miarę potrzeb i możliwości - modyfikowaną) drogę do przejścia podczas treningów; pokieruje Twoimi poczynaniami; będzie stale korygował i uczył Cię, jak prawidłowo i bezpiecznie ćwiczyć.
Pamiętaj, że NIE MA BOLEĆ!

A gdzie znaleźć dobrego trenera dla siebie?
- Popytaj znajomych, lecz pamiętaj że to, co jest dobre dla jednego, dla innego może się kompletnie nie sprawdzić!
- Poczytaj opinie na Facebooku lub w wyszukiwarce, odcedź te, które nie wyglądają na obiektywne. - Nie bój się zadzwonić do wstępnie wybranego trenera i umówić się na spotkanie. Zaufaj swojemu instynktowi. Pamiętaj, że poza samymi ćwiczeniami, podczas treningu masz też się dobrze czuć! Miła atmosfera pozwoli Ci chętniej chodzić poćwiczyć, nie zniechęci, ale też da szansę na zrelaksowanie się pod czujnym okiem trenera.
- Pytaj, ile możesz! O wszystko, co Ci przyjdzie na myśl. W czasie treningu nie bądź bezwolny.
Zobacz, czy trener Cię koryguje i pilnuje, czy też może siedzi - o zgrozo - na Fb?!
Jeśli trener będzie niechętnie udzielał odpowiedzi, albo był obok, zamiast przy Tobie podczas ćwiczeń - odpuść go sobie.

Pamiętaj, że to trener jest dla Ciebie, a nie odwrotnie!
Jeśli po jakimś czasie (miesiąc, 2, 3) nie widzisz żadnych efektów treningów - zapytaj o to trenera! Bo to czas, kiedy musi się już dużo dziać z Twoim ciałem. Jeśli nadal nic się nie zmienia - nie bój się odejść i poszukać kogoś, kto spełni Twoje oczekiwania!
To tak, jak z fryzjerem- jeśli krzywo Ci zetnie włosy, albo farba nie chwyci - to nadal będziesz do niego chodzić i płacić mu za źle wykonaną usługę?! NIE!
Więc tak samo w przypadku trenerów - wybieraj dla siebie najskuteczniejszych, a nie najsympatyczniejszych czy najprzystojniejszych ; )

Wróć do BLOGa >>