Blog
Filmiki, teksty, porady, itp.
Od czego zacząć?

Pytanie "od czego zacząć" jest z jednej strony łatwe, z drugiej zaś należy mu się trochę lepiej przyjrzeć.
Każdy z nas jest inny, ma inną drogę za sobą, różne doświadczenia ze sportami lub ich brak, dolegliwości, oczekiwania, itp. itd.
Jeśli czujesz się dobrze, nic Cię nie boli itp. - szukaj trenera i umawiaj się na trening!

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ale nie niemożliwa nawet wówczas, kiedy Ci coś doskwiera.
Każdy odpowiedzialny trener przeprowadzi z Tobą najpierw wywiad medyczny oraz kilka testów z Twoim ciałem.
Jeżeli dokuczają Ci jakieś przypadłości, dość często najpierw musisz udać się do lekarza specjalisty, który skieruje Cię na odpowiednie badania (np. prześwietlenia, badanie cholesterolu, krwi, hormonów, itd.). Znając ich wyniki, będzie można poprowadzić Twoje treningi w sposób jak najbardziej bezpieczny i maksymalnie skuteczny.

Dodatkowo, na początku drogi treningowej, powinieneś wyznaczyć sobie cele - oczywiście po konsultacji ze swoim trenerem - urealnić je i dostosować do swoich możliwości. Mając nakreśloną wizję tego, co chcesz osiągnąć, łatwiej Ci będzie do tego dążyć!
Dodatkowo, na początku zmagań na siłowni, warto zrobić sobie pomiary obwodów ciała, zdjęcia w bieliźnie i z każdej strony, a jeśli mamy taką możliwość - analizę składu ciała.

Mając na papierze wiedzę medyczną na temat swojego organizmu, w głowie - wizję i cele do osiągnięcia, bierzemy w rękę bidon i ręcznik i walczymy, bo samo się nie zrobi!

POWODZENIA!

Wróć do BLOGa >>